Atrakcje w Świnoujściu

(24)

Plaża w Świnoujściu W granicach Świnoujścia znajdziemy aż 10 kilometrów pięknych, piaszczystych plaż, łagodnie wchodzących w morze, tworząc obszerne, płytkie kąpieliska. Na liczne wyznaczone k... więcej »

Latarnia morska w Świnoujściu Latarnia morska w Świnoujściu to najwyższa latarnia na polskim wybrzeżu - jej wysokość to prawie 65 metrów. Zbudowana została z żółtej cegły, w połowie XIX... więcej »

ul. Bunkrowa 1, Świnoujście

Fortyfikacje w Świnoujściu: Fort Zachodni, Fort Anioła i Fort Gerharda Historia fortyfikacji w Świnoujściu sięga XVII-tego stulecia. Pierwsze umocnienia zbudowano  przeciwko Szwedom i Duńcz... więcej »

Stawa Młyny Znakiem rozpoznawalnym Świnoujścia, stanowiącym również element oficjalnego logotypu miasta jest Stawy Młyny usytuowana na końcu Falochronu Zachodniego w Świnoujściu. Stawa to nic ... więcej »

Uzdrowisko Świnoujście Pod koniec XIX stulecia w Świnoujściu odkryto złoża leczniczej solanki i borowiny, wtedy też zaczęto budować pierwsze sanatoria i urządzenia przyrodolecznicze. Dodatkowo, łagod... więcej »

ul. Nowowiejskiego 2, Świnoujście

Świnoujskie Promenady  Promenada Nadmorska Promenada Nadmorska to popularny wśród turystów deptak (ul. Żeromskiego) o długości kilku kilometrów, przebiegający równol... więcej »

Park Zdrojowy w Świnoujściu Park Zdrojowy w Świnoujściu nierozerwalnie wiąże się z początkami miasta. Wraz z budową uzdrowiska zaczęto umacniać mieliznę przymorską roślinnością, przekształcając ją w ... więcej »

Świnoujście wycieczki morskie i promy Świnoujście znajduje się na wyspach i nie ma mostowego połączenia z resztą kraju. Funkcjonują tu dwie przeprawy promowe: Przeprawa Warszów - Świnoujśc... więcej »

Kajakarstwo w Świnoujściu Świnoujście to świetne miejsce dla fanów sportów ekstremalnych. Mamy okazję m.in. przeżyć kajakową przygodę. Rozlewiska Starej Świny stwarzają ku temu dogodną ... więcej »

Falochrony w Świnoujściu Nieoczywistym i ciekawie wyglądającym śladem historii Świnoujścia są zabytkowe falochrony utworzone w latach 1818-1823, których zleceniodawcą był pruski król Fr... więcej »

Żeglarstwo Miłośnicy sportów wodnych nie mogą narzekać na nudę, będąc w Świnoujściu i okolicy. Środowisko sprzyja rozwojowi żeglarstwa morskiego i śródlądowego. Profesjonaliści mogą spr... więcej »

ul. Jachtowa 1, Świnoujście

Woliński Park Narodowy Nad polskim Bałtykiem funkcjonują dwa Parki Narodowe, jednym z nich jest Woliński Park Narodowy. Został on utworzony już w 1960 roku, a powiększono go w 1996. Park te... więcej »

Międzyzdroje Nie ma chyba Polaka, który nie kojarzyłby nazwy Międzyzdroje. Nic dziwnego - Międzyzdroje to znany, leżący na wyspie Wolin, nadmorski kurort. Z pewnością rozsławiła je Promenada G... więcej »

Międzyzdroje

Wisełka Ok. 23 kilometrów na wschód od Świnoujścia położona jest nieduża miejscowość wypoczynkowa - Wisełka. Leży ona na Wyspie Wolin, na skraju Wolińskiego Parku Narodowego, wśró... więcej »

Międzywodzie Na Mierzei Międzywodzkiej, między wybrzeżem Morza Bałtyckiego oraz wodami Zalewu Kamieńskiego, leży niewielka miejscowość turystyczna -  Międzywodzie. Położone jest ono na pierwszej... więcej »

Dziwnów Nieduże miasto wypoczynkowe Dziwnów położone jest na północno - zachodnim wybrzeżu Bałtyku w województwie zachodniopomorskim. Pierwsze, pisane wzmianki o miasteczk... więcej »

Dziwnówek Podróżując ze Świnoujścia w kierunku wschodnim wzdłuż wybrzeża po przebyciu niecałych 40 km znajdziemy się w Dziwnówku. To niewielka wieś wypoczynkowa położona pomiędzy... więcej »

Pobierowo O ile ktoś poszukuje pięknej plaży, pragnie relaksu pośród sosen, z dala od miejskiego zgiełku - Pobierowo będzie świetnym miejscem. Pobierowo swoją turystyczną karierę zapoczątkował... więcej »

Rewal Na zachodnim wybrzeżu Bałtyku, jedna z bardziej znanych miejscowości letniskowych, a jednocześnie siedziba władz gminnych to Rewal. Pierwsze wzmianki o miejscowości datują się na koniec XIV w. ... więcej »

Rewal

Wolin Wolin to znana już we wczesnym średniowieczu osada zlokalizowana na wyspie o tej samej nazwie. Miasto położone sjest na południowym skraju wyspy. Prawa miejskie Wolin dostał w 1278 roku. Mias... więcej »

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00