Dziwnów

Dziwnów

Nieduże miasto wypoczynkowe Dziwnów położone jest na północno - zachodnim wybrzeżu Bałtyku w województwie zachodniopomorskim. Pierwsze, pisane wzmianki o miasteczku sięgają połowy trzynastego stulecia. Dziwnów usytuowany jest częściowo na wschodnim skraju wyspy Wolin, a częściowo na mierzei rzeki Dziwny. Tereny te łączy zwodzony most wybudowany na rzece Dziwna.
Od południowej strony miejscowość otacza Zatoka Wrzosowska i Zalew  Kamieński, które są częścią rzeki Dziwny. Sama rzeka natomiast, łączy Dziwnów z Zalewem Szczecińskim.

W zachodniej części miejscowości leży jezioro o nazwie Martwa Dziwna, które jest pozostałością dawnego ujścia rzeki i razem z otoczeniem stanowi użytek ekologiczny. Żyją tam przeróżne gatunki ptaków, tak wędrownych jak również stale gnieżdżących się.

W Dziwnowie wyznaczono kąpielisko na plaży długie na osiemset metrów, a wzdłuż plaży, grzbietem wydm biegnie nowoczesna promenada, po której można się przechadzać czy też wypoczywać w cieniu roślinności porastającej wydmy. Na plażę prowadzi duża liczba zejść, przy których zorganizowano bazę sanitarną. Na plaży na urlopowiczów czekają przeróżne atrakcje: zadbany, miałki piasek, przejażdżki po morzu na bananie, skutery wodne, a dla milusińskich nadmuchiwane trampoliny a także zjeżdżalnia wodna.

Ze względu na różnorodność akwenów wodnych – Bałtyk, Zalew Kamieński i rzeka – Dziwnów stanowi znakomite miejsce do oddawania się sportom wodnym. Z tych samych powodów jest to bardzo pociągające miejsce dla wielbicieli wędkarstwa. W Dziwnowie można złowić takie gatunki ryb jak na przykład: leszcz, okoń, szczupak, lin czy sandacz i łosoś.

Dziwnów  to również siedziba gminy, morski i rybacki port oraz marina na ok dwadzieścia jachtów. W sezonie letnim z nabrzeża pasażerskiego zabierają turystów stylizowane na stare, pirackie, stateczki wycieczkowe w rejsy po Morzu Bałtyckim bądź po Zalewie Kamieńskim i do Kamienia Pomorskiego. Niebywałą atrakcją dla wczasowiczów korzystających z rejsu po Morzu Bałtyckim jest czas płynięcia pod zwodzonym mostem. W otoczeniu portu wczasowicz bez trudności znajdzie miejsce w którym można raczyć się świeżo złowioną rybą.

www.dziwnow.com.pl/noclegi/wszystkie <-- tu znajdziesz noclegi w Dziwnowie, czyli liczne prezentacje obiektów noclegowych z Dziwnowa i okolicy.

W Dziwnowie urlopowicze znajdą bogatą bazę noclegową. Oferta jest bardzo okazała. Tak domy letniskowe jak i różnego typu apartamenty i pokoje w Dziwnowie są zróżnicowane pod względem standardu, ceny a także położenia względem plaży.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.swinoujscie.info.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00