Międzyzdroje

Międzyzdroje

Nie ma chyba Polaka, który nie kojarzyłby nazwy Międzyzdroje. Nic dziwnego - Międzyzdroje to znany, leżący na wyspie Wolin, nadmorski kurort. Z pewnością rozsławiła je Promenada Gwiazd - mały chodnik w okolicy hotelu Amber Baltic, w który co roku wmurowywane są odciski dłoni gwiazd teatru, filmu i sztuki. Swoje dłonie "pozostawi" między innymi: Anna Dymna, Krystyna Janda, Anna Seniuk, Anna Przybylska, Jan Englert, Gustaw Holoubek, Janusz Gajos i  wielu, wielu innych - nie sposób wszystkich wymienić.

Co roku w lipcu odbywa się tutaj Festiwal Gwiazd - liczne spektakle teatralne, projekcje filmów, wernisaże, spotkania z gwiazdami, a nawet mecz piłkarski.

Dla większości odwiedzających Międzyzdroje to głównie miejsce letniego wypoczynku nad - najcieplejszym w Polsce - wybrzeżem Bałtyku. Co roku spędza tu urlop kilkaset tysięcy osób. Kusi ich piękna piaszczysta plaża, ciepła woda i nadmorskie atrakcje oraz zjeżdżający tu chętnie aktorzy, aktorki, politycy, biznesmeni czy inne sławy.

Charakterystycznym miejscem Międzyzdrojów jest Promenada Nadmorska czyli  ulica Bohaterów Warszawy. Typowy deptak wśród pięknych, historycznych już, budynków sanatoryjnych, pensjonatów, w pobliżu znajduje się amfiteatr i Park Zdrojowy. Na promenadzie jest także wiele punktów gastronomicznych, kramików z muszlami, bursztynem i innymi morskimi pamiątkami. Przedłużenie promenady to Promenada Gwiazd.

Międzyzdroje leżą na granicy Wolińskiego Parku Narodowego, tu również znajduje się dyrekcja parku i Muzeum Przyrodnicze, w którym można dowiedzieć się więcej o parku, jego mieszkańcach i rosnących tam roślinach.

W Międzyzdrojach znajduje się również mała baza rybacka - na wschodnim brzegu miasta oraz zdobione stylowymi lampami, wychodzące na 120 metrów w morze molo. To bardzo chętnie odwiedzane przez turystów miejsce - zwłaszcza wieczorem, gdy oświetlenie mola i zachodzące słońce tworzą specyficzny klimat.

Oczywiście Międzyzdroje to bardzo bogata baza zarówno gastronomiczna jak i noclegowa. Od luksusowych hoteli i apartamentów, poprzez ośrodki wczasowe, domy gościnne czy pensjonaty.

Sprawdź noclegi w Międzyzdrojach

Ostatnia aktualizacja - luty 2020
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.swinoujscie.info.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00