Pobierowo

Pobierowo

O ile ktoś poszukuje pięknej plaży, pragnie relaksu pośród sosen, z dala od miejskiego zgiełku - Pobierowo będzie świetnym miejscem. Pobierowo swoją turystyczną karierę zapoczątkowało na początku XX wieku gdy rozpoczęto sprzedawać leśne działki pod budowę domków wczasowych. Do rozpoczęcia II-giej Wojny Światowej stanęło tu około tysiąc budynków. Pobierowo było wówczas jedną z ulubionych miejscowości letniego odpoczynku mieszkańców Berlina. Stworzono nawet sieć komunikacji autobusowej z Berlinem na tę okoliczność.

Pobierowo to przede wszystkim piękna, regularnie sprzątana plaża. Sceptyków powinno przekonać o tym nadanie certyfikatu Błękitnej Flagi, który przyznawany jest tylko tym plażom, które spełniają wysokie standardy czystości środowiska, gospodarki ściekowej, a także otoczenia kąpieliska. Pobierowo było jedną z pierwszych nadmorskich miejscowości w Polsce, które otrzymały Błękitną Flagę. Żeby dojść na plażę, należy przespacerować się rosnącym prawie wszędzie lasem. Główne zejście prowadzące na plażę jest wygodne i przejście nim nie powinno być problemem dla żadnego wczasowicza.

Jedną z bardziej interesujących atrakcji, wspieraną przez tutejsze władze, jest Akademia Słońca. To atrakcja pokazująca, iż plaża służy nie tylko opalaniu się i kąpielom morskim. W jej ramach organizowane są rozmaite zajęcia rekreacyjno-sportowe, dostosowane zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców oraz dziadków. Dla potrzeb Akademii Słońca przeznaczono fragment obszaru plaży, na którym zorganizowano miejsca do uprawiania różnych dyscyplin sportowych i boiska. Na specjalnej platformie, od rana do wieczora, pod opieką instruktorów można ćwiczyć, tańczyć lub medytować.

Poza tym Pobierowo położone jest dosłownie pośród sosnowych lasów co zapewnia specyficzny mikroklimat.

Baza noclegowa miejscowości Pobierowo znajduje się pod adresem: www.pobierowo.info.pl/noclegi/wszystkie

Ciche i spokojne jesienią, zimą i wiosną Pobierowo, wraz z nastaniem wakacji przekształca się w przebojowy kurort. Wtedy, by spełnić oczekiwania zjeżdżających tutaj tłumnie letników, w miejscowości z dnia na dzień rozpoczynają działalność stoiska pamiątkarskie, sklepiki, bary oraz centra rozrywki, a zamknięte przez większość roku kawiarnie i restauracje zaczynają "sezon". Również baza noclegowa, w skład której wchodzą rozmaitego typu ośrodki wczasowe, pensjonaty i domy wakacyjne, najczęściej działa w sezonie późnowiosennym i letnim, choć corocznie przybywa również obiektów całorocznych, proponujących kwatery i pokoje w Pobierowie przez dwanaście miesięcy w roku.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.swinoujscie.info.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00