Zabytkowe falochrony

Falochrony w Świnoujściu

Nieoczywistym i ciekawie wyglądającym śladem historii Świnoujścia są zabytkowe falochrony utworzone w latach 1818-1823, których zleceniodawcą był pruski król Fryderyk Wilhelm III. Głównym celem kamiennych zabudowań było zabezpieczenie wejścia do portu, by statki nie trafiały na mieliznę. Dziś miejsce zyskało inną funkcjonalność i jest kamiennym molo, które stanowi destynację wielu turystycznych spacerów z racji wspaniałych widoków.Na wybrzeżu znajdują się dwa falochrony – wschodni i zachodni.

Falochron wschodni ma imponującą długość 1400 m a przejście po nim daje niespotykane uczucie wyjścia w głąb morza. Jest to najdłuższy zbudowany z kamienia falochron w całej Europie. To idealne miejsce na obejrzenie zachodu słońca we dwoje, które daje wiele niesamowitych wrażeń, nieporównywalnych z siedzeniem na plaży.

Falochron zachodni jest już o wiele krótszy, bowiem ma długość 350 m. Nie jest na nim już tak spektakularnie, ale i tu nie zabraknie atrakcji. Na jego krańcu widnieje charakterystyczna biała stawa w kształcie młyna – Stawa „Młyny” (więcej o niej TUTAJ). Budowla jest symbolem Świnoujścia powielanym często na pocztówkach, widokówkach czy pamiątkach. Nie może jej zabraknąć na liście atrakcji, które chcemy odwiedzić, będąc na miejscu!

Zobacz panoramę

Ostatnia aktualizacja - luty 2020
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.swinoujscie.info.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00