Wycieczki morskie i promy

Świnoujście wycieczki morskie i promy

Świnoujście znajduje się na wyspach i nie ma mostowego połączenia z resztą kraju. Funkcjonują tu dwie przeprawy promowe:

  • Przeprawa Warszów - Świnoujście, obsługiwana przez promy Bielik, to głównie przeprawa dla mieszkańców Świnoujścia. W godzinach 4.00 do 22.00 obsługuje ruch samochodowy tylko dla mieszkańców dla pojazdów o DMC do 3 ton.
  • Przeprawa Świnoujście - Ognica, obsługiwana przez promy Karsibór, to przedłużenie drogi krajowej nr 3 - obsługuje ona wszystkie pojazdy.

Promy w Swinoujściu kursują dość często, a w przypadku wystąpienia kolejek - bez przerwy. Niestety, zwłaszcza latem dość często dochodzi do zatorów. Dla turystów z południa i zachodu Polski, którzy chcą odwiedzić Świnoujście jest alternatywa przejazdu przez Niemcy i wjazdu do Świnoujścia od strony Niemiec.

Poza regularnymi przeprawami promowymi do Szwecji, ze Świnoujścia można wybrać się w różnego rodzaju rejsy. Są to typowo letnie atrakcje - krótkie rejsy spacerowe wokół wysp Świnoujścia, rejsy po porcie, czy do Szczecina. Poza tym można odbyć wycieczkę do Niemiec do Ahlbeck, Heringsdorf, Bansin i z powrotem.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.swinoujscie.info.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00