Rewal - jak dojechać, jak dotrzeć, jak położony jest Rewal?

  • location_on Rewal, ul. undefined

Rewal

Na zachodnim wybrzeżu Bałtyku, jedna z bardziej znanych miejscowości letniskowych, a jednocześnie siedziba władz gminnych to Rewal. Pierwsze wzmianki o miejscowości datują się na koniec XIV w. kiedy to istniała w tej miejscowości oberża. Pierwsi wczasowicze pojawili się w miejscowości wraz z rozwojem komunikacji, w latach trzydziestych XIX stulecia a już w 1914 roku w Rewalu odpoczywało już ponad 2 tys. wczasowiczów, głównie berlińczyków oraz pobliża.

Letnisko zlokalizowane jest na wysokim klifie, a zasadnicze wejście na piaszczystą plażę kieruje udostępnionymi w 2009 roku schodami z punktem widokowym - lubianym przez odwiedzających miejscem, przede wszystkim wizytowanym o zachodzie słońca. Na plaży ciekawostkę turystów budzi przystań rybacka z kolorowymi łodziami rybackimi, z którymi urlopowicze niezmiernie często się fotografują. W sąsiedztwie przystani rybackiej umieszczono Aleję Zakochanych wraz z ławeczką Romea i Julii, a także monument Rybaka.

Poprzez Rewal wiedzie także funkcjonująca cały czas, zabytkowa Rewalska Kolej Wąskotorowa, w wakacyjne weekendy można wybrać się Ciuchcią Retro, zaprzęgniętą w parowóz z lat 50-tych, na eskapadę do sąsiednich letnisk. Gmina Rewal kładzie duży nacisk na aktywny wypoczynek. Rewal Bike System to platforma wypożyczania rowerów, funkcjonująca w miejscowościach gminy Rewal, promująca ekologiczny rodzaj transportu i zwiedzania najbliższej okolicy. Jednoznaczną mocną stroną wypożyczalni jest fakt, iż rowery można wypożyczyć w jednej z miejscowości natomiast zwrócić w innej. Mało tego, za przewożenie pojazdu z wypożyczalni nie nakłada opłat Rewalska Kolej.

Rewal to gwarny kurort z mnogością kawiarń, kiosków z pamiątkami, miejsc gier, z wesołym miasteczkiem i dorożkami. To również miejscowe centrum kulturalne, szczególnie w wakacje. Z amfiteatru pobrzmiewa muzyka prawie przez całe wakacje - ma miejsce tu trzydzieści do pięćdziesięciu imprez artystycznych. Mieli swoje koncerty tutaj np Trubadurzy, Bajm, Kayah, Golec uOrkiestra, a także Goran Bregović czy The Animals. Rewal zaprasza również na popisy gwiazd kabaretu - występowali w tym miejscu Rak, Koń Polski, OTTO, Jerzy Kryszak.

Noclegi w Rewalu to różnorodna propozycja dostosowana do możliwości ekonomicznych i preferencji urlopowiczów. Odnajdziemy tutaj pensjonaty, domy wczasowe, kempingi, pola namiotowe oraz kwatery i pokoje w Rewalu.

Jezeli interesuje Cię baza noclegowa Rewala, kliknij tutaj -> www.rewal.com.pl/noclegi/wszystkie

Ostatnia aktualizacja - luty 2020
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.swinoujscie.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

108 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 210 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0