Wisełka

Wisełka

Ok. 23 kilometrów na wschód od Świnoujścia położona jest nieduża miejscowość wypoczynkowa - Wisełka. Leży ona na Wyspie Wolin, na skraju Wolińskiego Parku Narodowego, wśród lasów sosnowych, z  licznymi szlakami do wędrówki pieszej i rowerowej - to idealne miejsce do wypoczynku dla rodzin z dziećmi, jak i innych osób ceniących sobie ciszę i spokój.

Co prawda, miejscowość od plaży dzieli około 1200 metrów, jednakże, droga wiedzie przez sosnowy las z domieszką buczyny i już sama w sobie jest już wyjątkową atrakcją. Sama plaża, leżąca u stóp urwiska klifowego, nie jest zbyt szeroka, ale za to piaszczysta i ma klimat dzikiej plaży. Morska woda, jak na nasze morze jest tu całkiem ciepła, na pewno cieplejsza niż np w Kołobrzegu.

Nieduże jeziorko (około 20ha) o tej samej nazwie - Wisełka - leżące na południu wsi, ma piaszczyste, łatwo dostępne brzegi - tam również jest plaża. Przy niej można wypożyczyć łódkę, żaglówkę. Tereny te lubią wędkarze, jako że można tutaj złowić takie wodne drapieżniki jak okoń czy szczupak, a także wędkarze, bo okoliczne lasy pełne są grzybów.

W pobliżu Wisełki, na wysokim na 75 metrów wzniesieniu, zlokalizowana jest latarnia morska Kikut. Wieża tej latarni, zbudowana z kamieni i cegieł, ma w przybliżeniu 18 metrów. Latarnia została uruchomiona w 1962 roku i jest w pełni zautomatyzowana, a zasięg jej światła to niecałe 30 kilometrów. Niestety, nie jest ona udostępniona do zwiedzania, ale warto ją chociaż zobaczyć z zewnątrz.

Wisełka, pomimo iż nieduża, jest dobrze przygotowana na przyjęcie wczasowiczów. Funkcjonuje tutaj dużo pensjonatów (niektóre pochodzą z początków XX wieku), ośrodków wypoczynkowych i domów gościnnych oferujących kwatery i pokoje w Wisełce. Bogata jest również tutejsza baza gastronomiczna, a do miejscowości można dostać się komunikacją autobusową.

Sprawdź oferty noclegów w Wisełce. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.swinoujscie.info.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00