Międzywodzie

Międzywodzie

Na Mierzei Międzywodzkiej, między wybrzeżem Morza Bałtyckiego oraz wodami Zalewu Kamieńskiego, leży niewielka miejscowość turystyczna -  Międzywodzie. Położone jest ono na pierwszej pod względem wielkości polskiej wyspie - Wolinie, wśród pięknych lasów mieszanych oraz sosnowych. Międzywodzie jest przyjazne dla urlopowiczów z problemami ruchowymi - niskie i gładkie chodniki ułatwiają przemieszczanie się, a od ulicy Zwycięstwa w kierunku plaży wiedzie wejście przystosowane do wózków.

Międzywodzie to oczywiście również szerokie, czyste, piaszczyste plaże. Kąpielisko, latem chronione przez ratowników WOPR, o długości mniej więcej sześćset metrów, umieszczone jest pomiędzy przedłużeniami ulic Westerplatte oraz Szkolnej.

Z powodu sąsiedztwa Zalewu Kamieńskiego miejsce to również przyciąga entuzjastów sportów wodnych, wędkarzy i żeglarzy. Na fanatyków żagli czeka kompletnie zmodernizowany i przystosowany do standardów europejskich pirs.

Dodatkowo Międzywodzie, leżąc na wyspie Wolin, znajduje się w sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego. Będąc w parku warto odwiedzić wybudowaną tam zagrodę żubrów, będącą również miejscem "zdrowienia" innych gatunków zwierząt - w autonomicznych wybiegach znajdują się : jelenie, dziki, i orły bieliki. Po dojściu do zdrowia, zwierzęta te są wypuszczane.

Latem, ze względu na wzmożony ruch turystyczny w sezonie wakacyjnym, lepiej jest dojechać do Międzywodzia trasą poprzez Wolin, zamiast przez zatłoczony Kamień Pomorski i Dziwnów.

Noclegi nad morzem w Międzywodziu to różnorodna oferta pensjonatów, domów wczasowych, pokoi gościnnych i kwater.

Sprawdź bazę noclegową Międzywodzia.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.swinoujscie.info.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00