Żeglarstwo

Miłośnicy żagli, którzy z uprawiania tu żeglarstwa śródlądowego łatwo przechodzą do uprawiania żeglarstwa morskiego, mogą pływać po Jeziorze Wicko Wielkie, stamtąd udać się na Zalew Szczeciński a dalej przez Świnę wypłynąć na Bałtyk.

Mogą też z polskiej części Zalewu Szczecińskiego popłynąć do niemieckich sąsiadów, dotrzeć na Peenestrom, pożeglować po Achterwasser, schylić czoło pod mostem w Wolgaście i wypłynąć na otwarte morze. Rugia oraz duńskie i szwedzkie wyspy pozostaną wówczas w zasięgu ich żagli.

Z Zalewu Szczecińskiego mogą też wypuścić się na północny wschód na rzekę Dziwną, dalej Zalew Kamieński a następnie Zatokę Wrzosowską, by stamtąd wziąć kurs prosto na Morze Bałtyckie.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Gratka dla każdego, kto chciałby zamienić się z pospolitego szczura lądowego w prawdziwego wilka morskiego. Miejscowe wody śródlądowe - szerokie koryto Świny, jezioro Wicko Wielkie, rzeka Dziwna czy Zalew Kamieński - nieźle nadają się na sprawdzian podstawowych żeglarskich umiejętności. Komu uda się pomyślnie przejść tę próbę, może wypływać na szersze wody.

Żeglarstwo adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Żeglarstwo, zobacz gdzie w Świnoujściu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Żeglarstwo.
  • 72-600 Świnoujście
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Żeglarstwo opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij