Wieża Ciśnień

Charakterystyczny punkt Północnego Basenu portowego u ujścia rzeki Świny do Morza Bałtyckiego. Wieża ciśnień, jako element miejskich wodociągów w Świnoujściu, została wybudowana pod sam koniec XX stulecia - konkretniej w 1898 roku.

Wieża posiada charakterystyczny kolor. Do jej wybudowania użyto cegieł, granitu i piaskowców - wszystkie w odcieniach czerwieni. Pod koniec II Wojny Światowej konstrukcja została naruszona w wyniku alianckich nalotów bombowych na cumujące w miejscowym porcie jednostki Kriegsmarine.

Uszkodzenia na szczęście nie były na tyle poważne, by wieżę należało zburzyć. Ba, udało się jej przywrócić pełną funkcjonalność. Dodatkowo, przez pewien czas Rosjanie używali jej jako punktu obserwacyjnego.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Konstrukcja pamięta jeszcze przełom XIX i XX wieku. Wieża ciśnień w północnej części portuŚwinoujście, jako istotny fragment miejskiej sieci wodociągowej, powstała w 1898 roku. Zniszczenia z czasów II WŚ na szczęście nie zburzyły obiektu, wybudowanego z czerwonych cegieł, piaskowców i granitu. Po zakończeniu konfliktu udało się przywrócić wieżę do działania.

Wieża Ciśnień adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wieża Ciśnień, zobacz gdzie w Świnoujściu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wieża Ciśnień.
  • Ulica
    Stefana Rogozińskiego
    Wieża Ciśnień mieści się przy ulicy Stefana Rogozińskiego w Świnoujściu
  • 72-600 Świnoujście
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wieża Ciśnień opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij