Rezerwat Karsiborskie Paprocie

Drugim z karsiborskich rezerwatów jest rezerwat przyrody „Karsiborskie Paprocie” znajdujący się w Świdnym Lesie. Jego niekwestionowanym królem jest długosz królewski - paproć, od której zarodnionośnych liści przypominających kwiaty mogła wziąć się słowiańska legenda o „kwiecie paproci”.

Rezerwat jest największym skupiskiem tej paproci w Polsce. Jej wysokość sięga tutaj ponad 2 m. 38-hektarową powierzchnię rezerwatu oprócz długosza królewskiego porasta wiciokrzew pomorski oraz storczyki.

Równolegle do Kanału Piastowskiego biegnie ścieżka przyrodniczo-edukacyjna, która pozwala na podziwianie owych przyrodniczych osobliwości przez wszystkich odwiedzających Świnoujście i jego okolice.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

38-hektarowe królestwo roślin. Karsiborski rezerwat powołano z myślą o długoszu królewskim - to ten gatunek stał się dla dawnych Słowian inspiracją do stworzenie legendy o kwiecie paproci. Wszelako występują tutaj również inni przedstawiciele flory, m.in. storczyk i wiciokrzew pomorski. Niedaleko Karsiborskich Paproci biegnie ścieżka przyrodniczo-edukacyjna.

Rezerwat Karsiborskie Paprocie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rezerwat Karsiborskie Paprocie, zobacz gdzie w Świnoujściu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rezerwat Karsiborskie Paprocie.
  • 72-600 Świnoujście
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rezerwat Karsiborskie Paprocie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij