Park Zdrojowy

Między promenadą a oddzielającym ją od śródmieścia pasem zieleni mieści się zabytkowa dzielnica nadmorska. Współtworzą ją wystawione pod koniec XIX i na początku XX w. pensjonaty, sanatoria i domy wczasowe, wśród których wyróżniają się zwłaszcza „Posejdon” (ul. Kasprowicza 15), „Meduza” (ul. Orkana 4) i „Kolejarz” (ul. Orkana 7).

Po kąpieli słonecznej, dla ochłody przyjemnie jest udać się do założonego w latach 1826-27 Parku Zdrojowego, jaki zajął miejsce pierwotnej mielizny z wyrastającymi z niej z rzadka sosnami.

Jego powierzchnia wynosi 58 ha, każdy więc spacerując po poobrastanych m.in. bukami i lipami alejkach powinien znaleźć w nim nieco cienia pod jednym z licznych tutaj także egzotycznych dla naszej szerokości geograficznej drzew, takich jak jodła nikko czy skrzydłorzech kaukaski.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Zabytkowy park, założony już w XVIII wieku z myślą o przekształceniu Świnoujścia w ważny kurort. Zajmuje powierzchnię 58 hektarów i charakteryzuje się wyjątkowo gęstą siecią dróżek, ścieżek i alejek. O uroku tegoż Parku Zdrojowego decyduje zarówno piękna roślinność (w tym gatunki w Polsce egzotyczne), jak i fontanny, place zabaw, boiska, artystyczne rzeźby itp.

Park Zdrojowy adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Park Zdrojowy, zobacz gdzie w Świnoujściu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Park Zdrojowy.
  • Ulica
    Bolesława Chrobrego
    Park Zdrojowy mieści się przy ulicy Bolesława Chrobrego w Świnoujściu
  • 72-600 Świnoujście
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Park Zdrojowy opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij