Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP

Niezwykła świątynia, oryginalnie wybudowana w XV stuleciu w pobliżu niegdysiejszej rzecznej przeprawy do Przytoru - ważnego fragmentu szlaku handlowego biegnącego wzdłuż wybrzeży Morza Bałtyckiego. W pobliskiej plebanii na kilka dni w 1630 r. zatrzymał się król Szwecji Gustaw II Adolf. Aż do dzisiaj w kościele zachowało się sporo części oryginalnego wyposażenia.

Z pewnością warto zwrócić uwagę na XIX-wieczne organy, a w miarę możliwości również posłuchać instrumentu. Ciekawe są też barokowa ambona oraz obrazy ozdabiające część południowej empory. Bodaj najcenniejszy był gotycki ołtarz - niestety skradziony w latach ‘90 XX wieku. Dziś można podziwiać “wyłącznie” wierną rekonstrukcję.

Współczesny wygląd kościoła - w tym wieńczącej konstrukcję stylowej wieżyczki - jest rezultatem poważnej modernizacji, dokonanej w 1826 r. Pracami najprawdopodobniej kierował malarz i architekt Karl Friedrich Schinkel.

Zwiedzać świątynię wolno wyłącznie po uprzednim umówieniu się przez telefon, a i to tylko od kwietnia do października włącznie. Aktualnie kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Karsiborze jest filią świnoujskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Przybytek obecny na Karsiborze już od XV wieku. Swego czasu (1630 r.) w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP zatrzymał się na kilka dni król Szwecji Gustaw II Adolf. Dzisiejszych kształtów świątynia nabrała po przebudowie z 1826 roku. Wyposażenie i dekoracje pochodzą z bardzo różnych epok - np. barokowa ambona czy odtworzony (oryginał skradziono) gotycki ołtarz.

Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP, zobacz gdzie w Świnoujściu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij