Imprezy w Świnoujściu

W czerwcu, Świnoujście organizuje imprezę „Dni Morza, Dni Świnoujścia, Dni Marynarki Wojennej RP”, w czasie której odbywają się koncerty plenerowe gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, wystawy plastyczne, spotkania z autorami książek o tematyce marynistycznej oraz pokazy pirotechniczne.

Ogólnopolski Festiwal Folkloru „Lato nad Świną” organizowany w kurorcie w lipcu to impreza przyciągająca nie tylko miłośników kultury ludowej, ale także tych, którzy chcieliby ją bliżej poznać. W jego ramach odbywają się prezentacje zespołów folklorystycznych, biesiady folkowe, jarmarki sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego.

Kulturę ludową Rosji, Słowacji, Niemiec i innych krajów można podziwiać w mieście na organizowanym w lipcu, w ramach „Lata nad Świną” Międzynarodowym Festiwalu Folkloru. Na przełomie lipca i sierpnia nadmorski kurort oddycha Nadmorskimi Spotkaniami Orkiestr Dętych, na których swój dorobek artystyczny prezentują orkiestry dęte z całej Polski. Wspaniałe koncerty przeplatają się wówczas z prezentacjami musztr paradnych.

Sierpień to miesiąc naznaczony wydarzeniami Tygodnia Kultury Morskiej, a w nim Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „WIATRAK”, podczas którego organizowane są przesłuchania konkursowe, koncerty szant i ballad, rozmaite happeningi, regaty oraz wystawy dotyczące morza a ostatnio rejs po morzu z Neptunem i jego świtą.

Od maja do połowy września przebywających w uzdrowisku melomanów zaprasza kościół Chrystusa Króla. W każdy sobotni wieczór odbywają się w nim wówczas Świnoujskie Wieczory Organowe.

Wszyscy chętni mogą też skorzystać z oferty imprezowej okolicznych miejscowości.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię
Imprezy w Świnoujściu adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Imprezy w Świnoujściu, zobacz gdzie w Świnoujściu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Imprezy w Świnoujściu.
  • 72-600 Świnoujście
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Imprezy w Świnoujściu opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij