Amfiteatr im. Marka Grechuty

Pięknie położona wśród drzew plenerowa scena, zapewniająca doskonałą akustykę. Najwięcej festiwali, koncertów, spektakli i artystycznych występów organizowanych jest latem. Na miejscach dla publiczności może zasiąść kilka tysięcy widzów.

Amfiteatr w Świnoujściu powstał w 1974 roku i jak uważa wiele osób - już wtedy odznaczał się wyjątkową atmosferą. Zakończona stosunkowo niedawno budowa zadaszenia nad większą częścią trybun nie tylko nie zepsuła klimatu i funkcjonalności obiektu, za to zwiększyła komfort wszystkich uczestników miejscowych wydarzeń kulturalnych.

W 2014 r. amfiteatrowi Miejskiego Domu Kultury uroczyście nadano imię Marka Grechuty - jak podkreślały rodzina artysty i władze Świnoujścia, jest to pierwszy obiekt w Polsce któremu patronuje autor m.in. “Serca”, “Korowodu” czy “Dziesięciu ważnych słów”.

Niedaleko wejścia do świnoujskiego amfiteatru, przy skrzyżowaniu ulic F.Chopina i G.Narutowicza, znajduje się tablica pamiątkowa poświęcona Annie Beacie Chodorowskiej (1925-1995) - autorce opowiadań, wierszy, poematów i niestrudzonej popularyzatorce literatury. Była jedną z inicjatorek Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej - imprezy tradycyjnie odbywającej się w amfiteatrze w Świnoujściu.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Jedna z najważniejszych scen kulturalnych na wybrzeżu, zdaniem wielu melomanów bardzo pozytywnie wyróżniająca się akustyką oraz klimatem koncertów i innych występów. Plenerowy obiekt doczekał się całkiem niedawno funkcjonalnego zadaszenia i wybitnego patrona. Znaną imprezą goszczącą w świnoujskim amfiteatrze jest Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej.

Amfiteatr im. Marka Grechuty adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Amfiteatr im. Marka Grechuty, zobacz gdzie w Świnoujściu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Amfiteatr im. Marka Grechuty.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Amfiteatr im. Marka Grechuty opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij