Atrakcje Turystyczne

Latarnia morska

Na miłośników nadmorskich latarni czeka Latarnia Morska w Świnoujściu - to najwyższa latarnia na polskim wybrzeżu (ok 65 m). Zbudowana została z żółtej cegły, w połowie XIX stulecia na prawym brzegu Świny. Początkowo latarnia miała przekrój ośmiokątny, ale na początku XX wieku na skutek ubytków cegły, zdecydowano o zmianie kształtu przekroju wieży na okrągły. Na taras widokowy wiodą okrągłe kamienne schody. więcej »

ul. Bunkrowa 1, Świnoujście

Fortyfikacje

Dużą atrakcją turystyczną są również Forty w Świnoujściu. Świnoujście przez wieki było twierdzą, budowa umocnień sięga XVII stulecia. Do dziś zachowały się tylko trzy z czterech, wybudowanych w XIX w. umocnień: Fort Zachodni - Anioła i Zachodni Fort Nadmorski Artyleryjski, Fort Wschodni inaczej Fort Gerharda - w pobliżu latarni morskiej. Wszystkie są udostępnione do zwiedzania. więcej »

Stawa Młyny

Stawa Młyny to znak rozpoznawczy Świnoujścia - biały młyn wiatrowy usytuowany na końcu Falochronu Zachodniego. Stawa to nic innego, jak znak nawigacyjny, ułatwiający wejście do portu. więcej »

Uzdrowisko

Świnoujście jest również uzdrowiskiem. Pod koniec XIX wieku odkryto tutaj złoża leczniczej solanki (chlorkowo-sodkowo-jodkowo-bromkowym, z domieszką żelaza) i borowiny, wtedy też zaczęto budować pierwsze sanatoria i urządzenia przyrodolecznicze. Łagodny, nadmorski klimat również sprzyjają powrotowi do zdrowia. więcej »

ul. Nowowiejskiego 2, Świnoujście

Zabytkowe falochrony

Falochrony w Świnoujściu zostały wybudowane w latach 1818-23 na zlecenie pruskiego króla Fryderyka Wilhelma III. Głównym celem budowy kamiennych falochronów było zabezpieczenie wejścia do portu, tak by statki nie trafiały na mieliznę. Dziś miejsce zyskało dodatkową funkcjonalność - są kamiennym molo. więcej »

Muzeum Rybołówstwa Morskiego

Muzeum Rybołówstwa Morskiego mieści się w dawnym ratuszu w Świnoujściu. Muzeum podzielone jest na trzy odrębne działy, każdy na innym piętrze: dział przyrodniczy, dział morski i dział historyczny. więcej »

Plac Rybaka 1, Świnoujście