Niespełna 3 dni - tyle powinno wystarczyć, by choć trochę odpocząć i zabawić się w naszych nadbałtyckich kurortach. Doskonałym przykładem będzie weekend nad morzem w Świnoujściu. W ---aktualnyrok--- roku (i nie tylko) na przyjezdnych czeka cała masa fantastycznych atrakcji. I tyczy się to zarówno sezonu wakacyjnego, jak i pozostałych miesięcy w roku. Świnoujście ma sporo do zaoferowania nawet wtedy, kiedy na zewnątrz pada albo i trzaska mróz.

Bałtyk latem to kwintesencja relaksu. Weekend nad morzem można spędzić praktycznie nie schodząc z plaży, oddając się przyjemności żeglowania, łowienia ryb, pływania kajakiem i jeszcze wielu, wielu innych. W Świnoujściu dochodzą do tego m.in. rejsy wycieczkowe czy rozmaite imprezy, organizowane choćby w zabytkowych fortach. Zespół wiekowych umocnień warto zobaczyć z uwagi na bogate i interesujące ekspozycje. Kulturalną wizytówką miasta są także Świnoujskie Wieczory Organowe - od maja do września, w każdą sobotę w kościele Chrystusa Króla. Swoją drogą, sama świątynia również zasługuje na uwagę, choćby dzięki zawieszonemu pod sufitem XIX-wiecznemu modelowi korwety.

Pomysł weekendu nad morzem w Świnoujściu nie traci nic a nic z sensowności, kiedy w ---aktualnyrok--- zrobi się zdecydowanie zimniej. W listopadzie czy grudniu morze prezentuje się niezwykle malowniczo - mała przechadzka po plaży to świetny pomysł. Warto uważnie patrzeć pod nogi i wypatrywać bursztynów - czas tuż po najgwałtowniejszych sztormach to idealny moment, by znaleźć kilka okruchów “bałtyckiego złota”. Można też bardziej skupić się na zwiedzaniu, np. świnoujskiego Muzeum Rybołówstwa, sieci “zimnowojennych” bunkrów tworzących niegdyś prawdziwe podziemne miasto, podziwianiu (z daleka) okrętów marynarki wojennej w porcie czy niezwykłych wystaw w latarni morskiej.

Spędzając miły weekend nad morzem w Świnoujściu warto rozważyć mały wypad za miasto. Zarówno w przepiękne tereny zielone (Karsibór! Żubry w Wolińskim Parku Narodowym!), jak i do pobliskich miejscowości. W Międzyzdrojach skupić się mniej znanych miejscówkach, takich jak fantastyczne, multimedialne planetarium. Z kolei Wolin, jako domniemana stolica jednego z dawnych państw wikingów, kusi barwną i fascynującą historią. Można ją poznać m.in. w Muzeum Regionalnym oraz Centrum Słowian i Wikingów.

W Świnoujściu i bliskich okolicach miasta coś w sam raz dla siebie znajdą wszyscy - zwolennicy aktywnego wypoczynku, poszukujący chwili relaksu, pasjonaci historii i przyrody, miłośnicy kultury na wysokim poziomie… Macie wolny weekend? Przyjeżdżajcie nad morze do Świnoujścia!

REKLAMA: Tym którzy wybierają jednak góry polecamy weekend w górach w pensjonacie*** Karkonoski SPA w Karpaczu - mieście pod Śnieżką.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij